Ova publikacija je nastala u okviru projekta "Zaštita dece od nasilja u jugoistočnoj Evropi" koji je podržan od strane EU a implementirao ga je UNICEF.

Ovaj priručnik pruža odlične alate i praktične savete namenjene roditeljima, ohrabrujući ih istovremeno da vole i poštuju svoju dece, odnosno da nikada ne koriste telesno kažnjavanje dece tokom njihovog vaspitavanja.

Takođe, ovaj priručnik pruža detaljno objašnjenje o svim lošim posledicama koje telesno kažnjavanje dece ima po njih.

Author
Snežana Nešić

Childhub

Može Vam se svidjeti

0
11
Naučni odbor ICSP-a organizuje 4. međunarodnu konferenciju o zajedničkom roditeljstvu, koja će se održati u Strazburu od 22. do 23. novembra 2018. godine. Ove godine tema je "Zajedničko roditeljstvo, socijalna pravda i dečija prava", a Konferencija…
0
905
Više istraživanja su potvrdila tvrdnju da fizičko kažnjavanje ima izuzetno negativne posledice na život deteta. Baltičke države su ostvarile značajan napredak u zaštiti prava deteta zabranjujući telesno kažnjavanje na zakonodavnom nivou u…
yes
0
409
U veljači 2016, 960 djece iz 30 Moldavijskih lokalnih zajenica su sudjelovali u istraživanju pod nazivom "Dječji pogledi na rodne stereotipe", koji je imao za cilj identificirati rodne stereotipe koji postoje u društvu. Na temelju ovog istraživannja…
0
29
U ovoj školskoj godini, učenici i učenice osam osnovnih škola u Srednjobosanskom kantonu/Kantonu Središnja Bosna okušaće se u fudbalskim utakmicama koje ne poznaju ograničenja. Uz tim Genesis Project-a, đaci i njihovi nastavnici fizičke kulture…
0
40
Postojeći zakonodavni okvir za zaštitu životne sredine u Srbiji, uključujući i skoro usvojenu regulativu u oblasti klimatskih promena, ne uvažava specifičnost dece kao naročito osetljive grupe, a njegova neefikasna implementacija ne obezbeđuje ni…
0
53
Ukrajina ima jednu od najviših stopa institucionalnog zbrinjavanja u Evropi, sa oko 100 000 djece koja žive u nekom obliku rezidencijalnih ustanova. Ovo stvara mnoge rizike i poteškoće za djecu koja su suočena sa ratom, uključujući zarobljenost u…
0
53
Stotinama dece u Grčkoj očajnički je potrebna porodična toplina i sigurnost. Neki od njih su izgubili svoje roditelje na putevima migracije u Evropu, i ostala su sama i ranjiva. Nevladina organizacija, METAdrasi, vodi program hraniteljstva za ovu…
0
23
Jedna od škola koja učestvuje u REVIS projektu je i Prva obrenovačka osnovna škola koja je na specifičan način proslavila kraj prvog polugodišta 2022. godine. Naime, Facilitatorke iz ove škole su, zajedno sa direktorkom i uz podršku drugih kolega…
0
26
Povodom Svjetskog dana siromaštva, 17. oktobra, UNICEF apeluje da smanjenje siromaštva djece bude hitan prioritet Crne Gore, kao i da rješavanje pitanja siromaštva djece u budućnosti bude temelj strategije razvoja zemlje. Naime, prema Monstatovim…
0
55
Cilj vodiča Djeca bez roditeljske skrbi pronađena u drugoj državi članici EU-a je povećati mogućnosti reakcije svih relevantnih strana u pogledu zaštite djece. Zaštita tih djevojčica i dječaka presudna je i predstavlja obvezu država članica EU-a…
0
72
Predstavljamo vam informator koji ima za cilj da pruži bitne informacije i podršku osobama koje žive bez krova and glavom kako bi lakše došle do resursa koje zajednica nudi. Informator sadrži spisak usluga kao i konkretne savete koji mogu…
yes
0
637
Oko 450 tinejdžera iz cijele zemlje dali su doprinos, kao učesnici i stručnjaci, u „Analizi dječjih potreba za osjećajem sigurnosti i školovanjem bez nasilja“, koju je provela Terre des hommes Moldavija. Na Dan djeteta 1. juna, , na konferenciji pod…
0
20
Ova Konferencija je posvećena modelu podrške mladima koji napuštaju sistem socijalne zaštite, nastalom u okviru projekta „Zajedno smo jači – podrška u osamostaljivanju mladih bez roditeljskog staranja“. Na konferenciji će biti predstavljeni…
0
303
Konvencija o pravima deteta jasno propisuje obavezu države da uspostavi sistem starateljstva i podrške starateljima, kao i pravnog zastupanja dece, kada je potrebno. Iako praksa starateljstva predstavlja ključni garant najboljeg interesa deteta…