18 Marta 2016, potpisan je ugovor imeđu Evropske Unije/EU i Turske kojim se Turska obavezala da ponovno prihvatiti sve ilegalne migranate - bilo da su to osobe koje nisu podnijele zahtjev za azil ili im je odbijen azil - a koje su stigle do grčkih ostrva sa turske obale. Ovaj članak analizira razvoj i izazove u primjeni ovog ugovora, za period od potpisivanja pa do mjeseca novembra/studenog 2016.godine.

Attachment Size
eu-turkey_deal_article.pdf359.49 KB 359.49 KB

Childhub

Može Vam se svidjeti

yes
0
164
Djelomični preliminarni zaključci iz jedinstvene studije o transnacionalnim porodicama U predratnoj Evropi, rad je bio glavni razlog za masovne migracije, pa se pojavila potreba da se prouči njegov uticaj na djecu. Evo nekih zaključaka istraživanja…
0
30
Eurochild i Agencija Europske unije za osnovna prava ( EU Agency for Fundamental Rights ) pripremili su video, intervjuirajući djecu o njihovim stajalištima o migraciji koji je korišten kao polazna tačka za panel diskusiju, na njihovom…
0
33
U vremenu kada roditelji, usled mnogobrojnih obaveza imaju sve manje vremena da provode sa svojom decom a samim tim i manjak kontrole nad onim što njihova deca jedu, EU info kutak Niš je u saradnji sa Savetovalištem za mlade Doma zdravlja Niš…
0
599
Program za razvoj socio-emocionalnih kompetencija djece nastao je u sklopu projekta ENVISION – Kreiranje podržavajućeg okruženja za socijalno uključivanje djece – faza II, koji Save the Children za sjeverozapadni Balkan (SCNWB), sa sjedištem u…
0
287
Ovo je brošura o ranom razvoju deteta i svim fazama kroz koje dete prolazi u tom periodu. Svako dete se razvija u skladu sa svojim mogućnostima, tako da je teško precizirati kad će Vaše dete naučiti određenu veštinu. Ove odrednice Vam nude osnovne…
0
38
Publikacija „Interkulturalno obrazovanje u Srbiji – Regulativni okvir, stanje i mogućnosti za razvoj“ sadrži raziličite nivoe analize – od regulativnog okvira i obrazovnih politika, preko nivoa škola, do civilnog društva i lokalne zajednice, kako bi…
yes
0
46
Koalicija NVO-a za zaštitu dece - KOMF, putem konferencije, objavila je „Politiku preporuka za rani razvoj dece“. Svrha objavljivanja ove politike je opisati situaciju u vezi sa razvojem ranog detinjstva i dati preporuke za intervencije u nekim…
0
19
Istraživanje objavljeno u časopisu BMJ navodi nalaze koji ukazuju da su izbjeglice suočene sa značajno većim rizikom od razvoja psihičkih poremećaja, uključujući shizofreniju, kada se uspoređuju s migrantima ne-izbjeglicama iz iste izvorne regije.…
0
52
Finansijska neizvjesnost, balansiranje između porodičnog i profesionalnog života, kao i digitalni trendovi i novi načini komunikacije, samo su neki od izazova koje je savremeni tempo života stavio pred roditelje. Upravo zbog toga, razvoj usluga u…
0
20
Zaprepašćeni smo vetom na Strategiju EU o pravima deteta na jučerašnjem sastanku ministara pravde EU. Svih 27 zemalja EU potpisalo je Konvenciju UN o pravima deteta. Dečija prava su nedeljiva i ne mogu se razdvajati. Sva prava pripadaju svoj…
0
17
Izveštaja je pripremio PRAXIS u okviru projekta „Pravna pomoć licima u riziku od apatridije u Srbiji“, finansiranog od strane Visokog komeserijata Ujedinjenih nacija za izbeglice. Izveštaj predstavlja pregled dosadašnjih postignuća i preostalih…
0
30
Pre 3 godine, prema statističkim podacima SACP-a i Državne agencije za izbeglice pri Savetu ministara, Bugarska je prijavila: 22 domova za decu lišenu roditeljskog staranja, gde odrasta 603 dece uzrasta od 7 do 18 godina; 17 Tranzitnih domova, u…
yes
0
125
Uključivanje dece u sve aspekte modernog društva od izuzetne je važnosti za dobar razvoj dece. Naročito je važno da deca iz osetljivih grupa koja su već marginalizovana u društvu imaju više prilika da budu uključena u društvo i da se njihov glas…
yes
0
56
  Uključivanje dece u sve aspekte modernog društva od izuzetne je važnosti za dobar razvoj dece. Naročito je važno da deca iz osetljivih grupa koja su već marginalizovana u društvu imaju više prilika da budu uključena u društvo i da se njihov…