Za upis i pohađanje tečajeva Childhub akademije morate biti prijavljeni na Childhub.

Kome je ovaj kurs namenjen?

Ovaj kurs je namenjen iskusnom osoblju koje se bavi dečijom zaštitom i zbrinjavanjem, a koje je u prethodno, ili to trenutno čini, preuzelo odgovornost nadgledanja rada drugih članova osoblja. Osim toga, očekuje se da učesnici imaju stručne kvalifikacije ili diplomu. Učesnici mogu da budu iz različitih službi koje direktno pružaju usluge dečije zaštite i zbrinjavanja. Pod direktnim uslugama dečije zaštite i zbrinjavanja podrazumevamo svaku službu (državnu ili nevladinu organizaciju) koja direktno interveniše u životima dece i porodica ili koja direktno pruža usluge zbrivanjanja dece. Navedene usluge mogu da se zasnivaju na radu na terenu ili u ustanovama. Usluge terenskog rada su one koje funkcionišu iz kancelarijskog sedišta u lokalnom području. Ustanove mogu da budu dečiji domovi, službe za osobe sa invaliditetom, pritvorni centri, odnosno svaka služba u kojoj se o deci vodi računa van kuće.   

Koje teme će pokriti ovaj kurs?

Kurs će istražiti šta podrazumevamo pod supervizijom, kako ona utiče na praksu i kako da razvijete i održavate sistem supervizije u svojoj ustanovi. Istražićemo jedan radni model supervizije i obezbediti alate potrebne za uspostavljanje sistema supervizije. Scene i kratki video snimci supervizijske prakse će poslužiti kako bi se ilustrovala supervizijska praksa.

Kakva je struktura kursa?

Ovaj kurs se sastoji iz osam delova. Osmišljen je tako da se delovi nadovezuju jedan na drugi.

Koliko će trajati kurs?

Kurs je napravljen tako da možete kratko da radite na njemu i kasnije se vratite i nastavite tamo gde ste stali. Na taj način kurs traje onoliko koliko je vama potrebno. Na početku svakog dela kursa biće navedeno predviđeno prosečno vreme njegovog trajanja kako biste znali koliko vremena će vam biti potrebno da završili svaki pojedinačni deo.

Sertifikacija

Ako završite kurs, dobićete sertifikat o završenoj obuci od Centra za izuzetnost za decu na staranju u Škotskoj (eng. Centre of Excellence for Looked After Children in Scotland (CELCIS)) sa Stratklajd univerziteta u Škotskoj.

Priznanja

Ovaj kurs je u velikoj meri zasnovan na paketu za obuku za superviziju u dečijoj zaštiti koji je napravila TdH Albanija u saradnji sa Univerzitetom Stirling. Zbog toga se zahvaljujemo sledećim osobama: Helen Vinkap (Univerzitet Stirling, međunarodni stručnjak), Teodori Karadž, Anili Sulstarova, Izeli Tasini, Marineli Sota, Arioli Panteći, Marjani Meši, Alketi Lasku, Nadire Kreka i Enkelejdi Kalču (albanski lokalni stručnjaci).

Dodatno, zahvaljujemo se na profesionalnoj podršci i pomoći koju su nam pružili Neli Petrova iz SAPI Bugarska, Stephanie Delaney i Shqipe Ukshini.

Childhub Academy Course ID
29
 supervision discussion
Platform
ChildHub Academy
Content subtitles
Type of learning
Projects and thematic pages

Childhub

Može Vam se svidjeti

0
1414
Na ovom kursu, bavićemo se vrednošću strukturiranog pristupa proceni u radu na zaštiti deteta.  Iako mnogi stručnjaci iz prakse procenu možda smatraju rutinskim, trivijalnim zadatkom ili teretom, procenom se postavlja temelj svega što možemo da…
yes
0
202
Kome je namenjen E-modul? Ovaj Vodič napisan je za odrasle, uključujući facilitatore, nastavnike i školsko osoblje, koji će raditi sa decom i mladim ljudima u školama i alternativnim školskim centrima. Koja je svrha E-modula? Uz pomoć ovog modula…
yes
0
646
  Ovaj e-tečaj istražuje sudjelujuću praksu, okvir u kojem stručnjaci mogu pomoći djeci i mladim ljudima koji su imali iskustvo seksualnog nasilja da traže svoja prava i uspostave kontrolu, moć te kreiraju pozitivnu promjenu u njihovim…
yes
0
283
O predavaču  Vladan Jovanović, regionalni nezavisni konsultant za socijalnu zaštitu, ljudska prava, dječju zaštitu, posredovanje i porodično pravo sa trideset godina iskustva u ovim oblastima. O vebinaru Vebinar “Izazovi u razvoju i…
yes
0
190
Supervizija u BiH dolazi sa poslijeratnom, međunarodnom podrškom sistemu socijalne zaštite, u okviru angažmana i aktivnosti koje se preduzimaju u organizaciji švedskih međunarodnih organizacija SWEBiH i SIDA. U tom procesu moguće je izdvojiti četiri…
0
116
Konferencija je još jedna od aktivnosti koja se realizovana kroz projekat Centar za podršku djeci i porodici  – Dnevni centar,  koji je podržan  iz IPA II sredstava  Programa Evropske Unije i Crne Gore za oblast …
0
159
  Zahtjevi koji se postavljaju pred profesionalne pomagače, posebno one zaposlene u sistemu socijalne zaštite, ne prestaju da rastu i usložnjavaju se. Sa jedne strane, neizbježno je uvođenje novih metoda rada, podizanje standarda kvaliteta,…
yes
0
30
Dobro došli na ChildHubov webinar na temu pružanja podrške participaciji djece. Ovaj webinar kreiran je za sve stručnjake koji se bave zaštitom i brigom o djeci i koji žele naučiti više o tome kako pomoći djeci da sudjeluju u donošenju odluka…
yes
0
38
Na ovom tečaju, baviti ćemo se vrijednošću strukturiranog pristupa procjeni u radu na zaštiti djeteta.  Iako mnogi stručnjaci iz prakse procjenu možda smatraju rutinskim, trivijalnim zadatkom ili teretom, procjenom se postavlja temelj svega što…
0
4869
Ovaj poster predstavlja sažetak UN-ove Konvencije o pravima djeteta na jeziku bliskom djeci.  "Svako dijete ima prava. prava su ono šro svako dijete treba imati kako bi imalo adekvatan početak u životu. Ova prava su izlistana u UN-ovoj…
yes
0
512
Ovaj tečaj namijenjen je stručnjacima za zaštitu prava djece kako bi im pomogao steći nova znanja o preusmjeravanju mladih u sukobu sa zakonom od formalnog sudskog postupka. Tečaj će vam pružiti pregled alternativnih mjera kao i alate koje možete…
0
395
O vebinaru: Tema webinara je upoznavanje sa osnovnim principima terapije igrom koji su primenljivi i u drugim kontekstima rada sa decom. Govorićemo o tome zašto je igra važna za razvoj dečijeg mozga u ranom uzrastu, koje procese pokreće, a koji su…
0
77
O vebinaru: Na vebinaru, Bojana Tankosić će govoriti o značaju ranog razvoja i tome kako se negativna životna iskustva mogu odraziti na rast i razvoj deteta, odnosno njegovo socijalno, emocionalno i kognitivno funcionisanje.   O predavačici:…