Terre des hommes traži kvalifikovane lokalne evaluatore da sprovedu studiju o uticaju ChildHub-a između 2015-2022 u Albaniji, Bosni i Hercegovini, Bugarskoj, Hrvatskoj, Kosovu, Moldaviji, Rumuniji i Srbiji.

 

Koncept projekta i logički okvir projekta ChildHub uključuje sprovođenje specifične studije uticaja na kraju projekta.

 

Ova studija će:

  1. izmeriti uticaj ChildHub-a, kao zajednice praktičara, na kvalitet rada stručnjaka koji rade sa decom u osam projektnih zemalja a koji su bili deo aktivnosti ChildHub-a tokom Faze 1 i 2 (tj. tokom šest godina od kada ChildHub postoji);
  2. istražiti kakav je uticaj ChildHub imao na sistem zaštite dece u osam projektnih zemalja, i to kroz aktivnosti usmerene ka izgradnji kapaciteta, uključujući i njegov uticaj na politike, strukture, procese, kapacitete i mehanizme odgovornosti.

U prilogu pogledajte ToR za Albaniju, Bosnu i Hercegovinu, Bugarsku, Hrvatsku, Kosovo, Moldaviju, Rumuniju i Srbiju.

Attachments
Attachment Size
Serbia ToR Impact Study ChildHub1.89 MB 1.89 MB
Moldova ToR Impact Study ChildHub344.74 KB 344.74 KB
Bulgaria ToR Impact Study ChildHub79.55 KB 79.55 KB
Croatia ToR Impact Study ChildHub909.97 KB 909.97 KB

Childhub

Može Vam se svidjeti

0
61
Ova analiza o razdvojenim devojkama i devojkama bez pratnje, naglašava kako nerazumevanje rodno specifičnih ranjivosti, potreba, neodgovarajući sistem identifikacije i podrške, čini devojke nevidljivim i na taj način ometa njihov pristup pravima i…
0
25
Ovaj spot je nastao u okviru projekta „Poboljšanje pružanja usluga i podizanje svijesti za borbu protiv trgovine ljudima na Balkanu, Albaniji, Makedoniji, Crnoj Gori, Kosovu“ finansiran od strane Američkog departmenta SAD-a preko J-TiP programa.…
0
197
Agencija za statistiku Kosova objavila je stope razvoda tokom 2016. godine. Prema tim statistikama, u 2016. godini desilo se 1110 razvoda. Kosovski razvod se događa uglavnom tokom prve godine braka. Tahire Haxholli, poručnik kosovske policije, kaže…
no
0
294
Bosna i Hercegovina je ratificirala niz međunarodnih obaveza o ravnopravnosti spolova, uključujući Konvenciju UN -a (CEDAW) o uklanjanju svih oblika diskriminacije žena (1980.), kasnije pojačanu Pekinškom deklaracijom i Platformom za djelovanje (…
0
242
Istraživanje koje je sprovela Međunarodna organizacija za migracije (IOM) pokazalo je da su istočni Evropljani lak plen za bande za krijumčarenje ljudi i trgovce ljudima, uprkos tome što imaju visok nivo znanja o organizovanom imigracijskom…
yes
0
808
Projekat ChildHub je 2022. godine došao do svog kraja. Ova interaktivna platforma okuplja 12.000 profesionalaca za zaštitu dece iz Evrope ali i iz mnogih drugih delova sveta. Od 2015. godine postala je jedna od vodećih platformi za zaštitu dece u…
0
22
Mreža Jači glas za decu, u saradnji sa World Vision iz Bosne i Hercegovine, objavila je prošlog meseca Indeks zaštite dece 2.0 za Bosnu i Hercegovinu. Predstavnici brojnih vladinih i organizacija civilnog društva, kao i međunarodni akteri, bili su…
0
113
Svrha ove analize je da ukaže na najvažnije međunarodne i nacionalne, formalne i neformalne dokumente koji se odnose na oblast dječije zaštite u BiH kao i da mapira radnu snagu u službama socijalne zaštite – obrazovanje i obuku koja se odnosi na…
0
6
ChildPact i Mreža organizacija za decu Srbije MODS, objavile su uporednu studiju Child Protection Index-a i EU izveštaja o napretku Srbije. Ova studija naglašava nekoliko aktivnosti koje je neophodno da Srbija preduzme kako bi unapredila sistem…
0
9
Hrabri telefon je predstavio The Child Protection Hub u emisiji "Deveti krug" na Radio Sljemenu u Hrvatskoj. Predsjednica Hrabrog telefona, Hana Hrpka, prof., govorila je o širokom spektru mogućnosti koje Child Hub nudi stručnjacima koji rade s…
no
0
29
Bosna i Hercegovina: Izvještaj SPGS-a objavio je izvještaj misije o trenutnom stanju u prihvatnim objektima i kampovima širom zemlje. Preporuke koje su date. Kontekst: Trenutno se Bosna i Hercegovina suočila sa 9 000-10 000 migranata uglavnom…
0
25
Izveštaj opisuje poteškoće izbeglica, posebno porodica sa decom u pandemijskoj situaciji, na primeru majke koja se bori sa dvoje dece u Bugarskoj. Zatvaranje usled pandemije COVID -19, i porast rodno zasnovanog nasilja, pogoršali su život izbeglica…