Nemačka: raste zabrinutost zbog potrebnih mera protiv COVID-19 za predstojeću školsku godinu ove jeseni. Pošto nema vakcine za decu mlađu od 12 godina, pokrenute su brojne inicijative za drugu zaštitu dece.

Kontekst:

  • Vrlo konkretne mere koje su najavili državni ministri obrazovanja: „razvijeno je celokupno uputstvo za nastavu uživo“ za predstojeću školsku godinu
  • Oprez prevladava: maske za lice i mali broj učenika u razredima su opcija, kao i zaštitne mere do proleća 2022
  • Nove sojevi koronavirusa postaju sve dominantnije u Nemačkoj, čak i sa uspešnim programom vakcinacije i smanjenjem broja zaraženih

Nema vakcine za decu:

  • Škole su sredine u kojima su nevakcinisani ljudi, pa samim tim i rizik je veći
  • Trenutno nema odobrenih vakcina za decu mlađu od 12 godina
  • Deca između 12 i 18 godina mogu se vakcinisati, ali to se ne preporučuje

Zaštitne mere na snazi:

  • Zaštitne mere su u toku, posebno tokom letnjeg odmora
  • Redovno provetravanje školskih objekata, ali zimi je to teže jer deca sede u učionicama noseći rukavice i kape
  • Opcija za zimske mesece: preporuka za mobilne i ugrađene uređaje za pročišćavanje vazduha, uključujući pilot projekte pokrenute sa mobilnim prečistačima vazduha

Zabrinutost:

  • Kinderschutzbund, najveća organizacija za zastupanje dece i mladih i dalje je zabrinuta zbog rizika koje nosi nastava uživo Obećana finansijska podrška za pročišćavanje vazduha od strane vlade može stići prekasno da bi bila efikasna
  • Ne uspevaju sve škole da se pripremem na odgovarajući način
  • Porodice koje su siromašnije ne mogu deci obezbediti neophodnu tehnološku opremu

Pozitivna kretanja:

  • „Digitalni pakt“: pokrenut pre pandemije, budžet je sada povećan na 5 milijardi evra kako bi se podržala škola u razvoju digitalnog obrazovanja
  • Situacija se razlikuje od škole do škole pa tako postoje mnoge škole koje su dobro prošle kroz pandemiju i pripremaju se za naredni period

 

 učionica
Source
Ovaj sadržaj je relevantan za državu(e)
Teme

Childhub

Može Vam se svidjeti

no
0
498
Uključivanjem socijalnih radnika u škole može pomoći bržem djelovanju i pružanju pomoći službi socijalne zaštite onima kojima je to potrebno u obrazovnom okruženju. Istraživanje, u koje je uključeno više od 150 obrazovnih institucija širom Engleske…
0
434
Škole mogu napraviti veliku razliku u životu dece migranata kao i u zajednicama u koje oni dolaze. Kroz obrazovanje je moguće identifikovati potrebe dece i zajednica migranata i adekvatno na njih reagovati. Obrazovanje omogućava deci…
0
20
Učenici Zdravstvene škole Split svoju kampanju "Ne bojim se reći!" usmjerili su na osiguravanje pomoći onima koji su doživjeli nasilje ili su bili svjedoci. Cilj im je bio osigurati svojim kolegama sigurno mjesto na kojemu će se moći povjeriti, ali…
yes
0
1976
Ovaj program je namijenjen svim adolescentima koji su se u ovom ili onom obliku susreli sa vršnjačkim nasiljem u svom školskom životu. Program je organiziran u nekoliko modula: Modul 1. Upoznajmo se. Ja i drugi - pružamo vam priliku da kroz…
0
865
Dok svet ostaje kod kuće, šta se dešava sa decom koja žive ili rade na ulici? Deca povezana sa ulicom:     Ne mogu „ostati kod kuće i ostati bezbedni“ ako nemaju dom a skloništa su zatvorena      Ne mogu…
0
164
UNICEF je pripremio tekst "Kako da zaštitiš svoje mentalno zdravlje tokom pandemije korona virusa (COVID-19): 6 strategija za tinejdžere koji se suočavaju sa novom (privremenom) situacijom." Ceo tekst je ovde.
0
24
Vršnjačko nasilje i diskriminacija koju trpe mlade LGBTI osobe u svojoj školskoj okolini ostavlja na njih posledice kako fizički, tako i psihički, a utiče i na njihova školska postignuća. Mlade LGBTI* osobe često su prisiljene da se same i bez…
0
Centar za prava deteta održao je, 30. novembra 2023. godine, u Beogardu, prvi  u nizu dijaloga o pravima deteta u 2023. godini: „Kako do škole bez nasilja: Naučene lekcije i mogući koraci“ u okviru projekta „Jačanje kapaciteta organizacija…
no
0
45
U članku se govori o tome šta doktori mogu da urade da pomognu svojim pacijentima da izgrade otpornost dok se suočavaju sa nesrećnim posledicama pandemije COVID-19. Dok je COVID-19 pogodio ljude u svim starosnim grupama, statistike pokazuju da…
no
0
54
  Center on the Developing Child at Harvard University razvio je vodič Kako podržati djecu (i sebe) tokom epidemije COVID-19 kao resurs za porodice i djecu u ovo nepredviđeno vrijeme. Kao što smo svi svjesni, pandemija koronavirusa donijela…
0
15
Pozitivne veze igraju presudnu ulogu u dječjem životu, jer je to jedini način na koji mogu naučiti i nositi se s izazovima, kao i uspješno akademski uspjeti, a pridonosi i njihovoj dobrobiti. Na početku semestra vrijeme je da počnemo razvijati lične…
0
67
Nasiljem među djecom i mladima smatra se svako namjerno fizičko ili psihičko nasilno ponašanje usmjereno prema djeci i mladima od strane njihovih vršnjaka učinjeno s ciljem povrjeđivanja, a može se razlikovati po obliku, težini, jačini,  i…
0
20
U svibnju 2023. Hrabri telefon objavio je poziv za sudjelovanje u projektu  „CARING – Preispitivanje društvenih i rodnih normi za smanjenje nasilja nad mladima u školi“. Projekt je sufinanciran sredstvima EU (Citizens, Equality, Rights and…
0
U Srednjoj školi dr.Antuna Barca Crikvenica, 4. i 5. siječnja održan je prvi trening u sklopu projekta  CARING: Preispitivanje društvenih i rodnih normi za smanjenje nasilja nad djecom u školama. Trening su vodile facilitatolice projekta -…
0
58
SOS telefon za žene i djecu žrtve nasilja Nikšić i Sigurna ženska kuća iz Podgorice su, uz finansijsku pomoć Evropske unije, kroz projekat “Zaustavljanje nasilja nad ženama na Zapadnom Balkanu i u Turskoj: “Primjena zakona, mijenjanje stavova”,…