Start and finish time of webinar
18pm CET

O webinaru:

Stara narodna poslovica kaže da je batina izašla iz raja, a na pitanje zašto, lako je odgovoriti: Da je tamo ostala, to ne bi bio raj. Mnogi odrasli i dan danas iz svojih vlastitih iskustava, obiteljskih stavova, vrijednosti i uvjerenja podržavaju kaznu kao metodu odgoja djece i sredstvo promjene njihovog ponašanja. Kazna ne uključuje samo tjelesno nasilje, nego označava primjenu bilo kojeg neugodnog podražaja ili iskustva, odnosno oduzimanje nečega što je osobi drago i važno.

Osim u kontekstu odgoja djece u obiteljskom domu, sustav je kroz povijest često primjenjivao kazne pod velom pozitivne namjere za djecu. Iako nije sporno da za neadekvatna, a osobito delinkventna ponašanja na štetu drugih, dijete ili mlada osoba treba iskusiti određene posljedice, istraživanja i klinička praksa pokazuju da klasična primjena kažnjavanja nije učinkovita u smislu učenja i dugoročnih promjena.

Cilj ovog webinara je pružiti uvid u prirodu funkcioniranja mozga djece i mladih, kako bi se s neurobiološke perspektive objasnila neučinkovitost nekih ustaljenih metoda kažnjavanja, suprotno učinkovitosti odabira drugačijih posljedica nepoželjnih ponašanja, kako od maloljetnih počinitelja ne bismo odgojili punoljetne počinitelje, nego vrijedne i kompetentne članove društva.

Webinar je namijenjen stručnjacima koji rade s mladima koji su u sukobu sa zakonom: sucima, državnim odvjetnicima, odvjetnicima, policajcima, socijalnim radnicima, psiholozima, socijalnim pedagozima, stručnim suradnicima za mladež, savjetnicima i stručnjacima za djecu i mlade kao i osobama koje se bave istraživačkim radom u ovom području.

 

O predavačici:

Mia Roje psihologinja je u Poliklinici za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba, završila je četverogodišnji program edukacije iz integrativne psihoterapije pri HUIP-u, praktičarka je i majstorica NLP-a, dugogodišnja volonterka i članica edukacijskog tima Hrabrog telefona. U svakodnevnom radu bavi se direktnim radom s djecom i obiteljima te istraživačko-publikacijskom djelatnošću, a u kontinuiranoj je suradnji s medijima (RTL, Nova TV, HRT, Radio Sljeme...). U 2016/2017 koordinirala je nacionalno istraživanje o djeci predškolske dobi pred malim ekranima. Sudjeluje na brojnim nacionalnim i međunarodnim konferencijama znanstvenog i stručnog tipa o pitanju zaštite djece i dječjih prava. Poseban interes rada i daljnjeg usavršavanja su joj djeca u visokokonfliktnim razvodima braka roditelja, o čemu održava predavanja stručnjacima raznih profila (Pravosudna akademija, CZSS) te je članica EAPAP-a (European Association of Parental Alienation Practitioners). Trenutno je angažirana i kao vanjska suradnica na projektu AWAY, kao mentorica stručnjacima koji rade s djecom u sklopu pravosuđa i socijalne skrbi.

 

Projekt AWAY sufinancira Europska unija

Childhub

Može Vam se svidjeti

yes
0
154
Cilj webinara je poboljšati razumijevanje odnosa između dječjih prava i okoliša te pruža pregled najnovijih događanja u novom polju internacionalnih dječjih prava.  Webinar će također istražiti prilike za primjenom dječjih prava, kako u…
yes
0
27
O webinaru: Urbana sredina pruža jedinstvene prilike za djecu izbjeglice. Preko 60% raseljenih osoba sada žive u urbanim sredinama. Humanitarni radnici se trude malim koracima stvoriti i implementirati intervencije za raseljenu djecu u kampovima.…
0
889
27% žrtava trgovine ljudima su deca, kaže Save the Children u novom članku koji ima za cilj da razbije mitove o tako osetljivom pitanju, koje postoji u svim zemljama sveta. Prema Ujedinjenim nacijama, trgovina ljudima ima 3 ključna elementa: sam čin…
yes
0
136
O webinaru: Svrha webinara je prenijeti i dočarati specifična iskustva i probleme djevojaka koje su bez pratnje ili odvojene od obitelji, u kontekstu odgovora Europe. UNICEF-ov regionalni ured za Istočnu Europu i Središnju Aziju fokusirao se na ovo…
yes
0
40
Pridružite se našem vebinaru na kome će se govoriti o stavljanju deteta u fokus, gde ćemo razgovarati o obezbeđivanju inkluzivnog i "child-friendly" okruženja za decu sa akcentom na Barnahus standarde kvaliteta (Barnahus Quality Standards…
0
26
Ova infografika govori o radu Child Protection Hub-a u 2015. godini.   Sažima sve inpute dobivene od članova Huba i osoba koji ga podržavaju, kao što i prikazuje na vizualan način važne brojeve i sadržaje. 
0
4
10.01.2019. godine u prostoru Poliklinike za zaštitu djece grada Zagreba održan je sastanak Multidisciplinarnog tima za zaštitu djece u okviru projekta Chilld Protection Hub. Uz stručnjake koji su četvrtu godinu uključeni u projekt, projektu se…
0
3
ChildHub i CELCIS (Center for Excellence for Looked After Children in Scotland) završili su zajedničku obuku trenera te pružili priliku 50ero stručnjaka iz 8 zemalja da poboljšaju svoju obuku, vještine savjetovanja i mentoriranja te vještine vođenja…
yes
0
6
Ovaj infografik predstavlja ključne rezultate ChildHub Protection Hub-a za period 2015-2016. Ispod, možete videti brojke o našoj mreži, websajt analitiku, mogućnosti za učenje i usavršavanje koje nudimo, i još puno toga.
0
9
Hrabri telefon je predstavio The Child Protection Hub u emisiji "Deveti krug" na Radio Sljemenu u Hrvatskoj. Predsjednica Hrabrog telefona, Hana Hrpka, prof., govorila je o širokom spektru mogućnosti koje Child Hub nudi stručnjacima koji rade s…
0
113
Evaluacija je provedena krajem zadnje godine prve faze trenutnog razvoja i implementacije ChildHub-a, a povezuje sumativne (opseg postizanja očekivanih ishoda), i formativne (napredovanje budućih ponavljanja projekta), kao i procesne (istraživanje…
yes
0
87
U drugom dijelu ovog webinara bit će prezentirani konkretni primjeri na koji način se kognitivno-bihevioralna terapija usmjerena na traumu (TF-CBT) odvija u Barnhaus-u te kako omogućiti praćenje i dugoročnu podršku za svako dijete. Govornica će…
yes
0
210
O vebinaru: Da li radite u javnom sektoru? Da li radite na promociji dečijih prava? Ako ste zainteresovani da naučite kako vlade i stručnjaci iz javnog sektora mogu čuti stavove dece o politikama i praksama koje utiču na njihov život, ovo je vebinar…
yes
0
2155
O webinaru: Stereotipi su prisutni u svim sferama modernog života. Često smo tako naviknuti na njih, da ih i ne (po)smatramo kao stereotipe, uključujući naprimjer izjave da samo djevojčice nose ružičasto, ili da muškarci ne plaču, a da oni koji to…